Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Bilgisayar kullanıcılarının merak ettiği bilgisayara yüklenmesi gereken ücretsiz programlar hakkında bilgilere makalemizde bulabilirsiniz. Bilgisayarlar sahip olduğu birçok program sayesinde bazı görevler yerine getiriliyor. İnsanların için vazgeçilmez halinde gelen bilgisayarlarda kullanılabilecek 35 milyondan fazla uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan hangilerinin indirilmeye değer olduğu bile zor oluyor.

Bilgisayara Yüklenmesi Gereken En Önemli Ücretsiz Beş Program

Bilgisayarlarda insanların işlerini kolaylaştıran birçok program bulunuyor. Bu programlar arasından sizler için en iyi beş tanesini derledik.

  • Avast,
  • Dropbox,
  • Chrome,
  • IObit Uninstaller,
  • 7-Zip,

Yukarıda yer alan programlar deneyimi en iyi hale getiren önemli programlar arasında bulunuyor. Bu ücretsiz programlar sayesinde tüm işlerinizi kolay ve eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz.

Avast

400 milyondan fazla kullanıcısı olan Avast'ın merkezi Çek Cumhuriyeti'dir. Anti virüs satıcıları arasında en büyük pazara sahip Avast giderek daha popüler hale geliyor. Birçok virüsü kaldırma özelliği bulunan Avast 2010 yılında şahıs şirketi oldu. Avast programı oldukça etkili olup dosyalarınıza herhangi bir şekilde etkilemeden virüsleri tespit eder. Avast uygulamasında virüsler için en ileri teknikler kullanılır. Kapsamlı tarama ve koruma teknikleri sayesinde çalışırken veya oyun oynarken virüslerden korkmanıza gerek bulunmuyor.

Dropbox

Fazla dosya ve içeriklerle çalışan kişiler için bu durumlar sıkıntılı olabilir. Dropbox sayesinde içerikleri bulut ortamında depolayarak daha sonra kolay bir şekilde erişilmesine olanak sunuyor. Ofislerde kullanımı oldukça gerekli olan bir program olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu program ile diğer bilgisayarlarda yer alan içeriklere de ulaşılabilir. Fazla depolama alanın bulunmayan bilgisayarlar için Dropbox önemli bir alternatif konumunda bulunuyor.

Chrome

Günümüzün popüler web tarayıcıları arasında bulunan Chrome oldukça basit ve sezgisel bir arayüzü bulunuyor. Hem masa üstü hem mobil telefonlar için web'de kolay bir şekilde gezinebilirsiniz.

IObit Uninstaller

Windows işletim sistemlerinde yer alan bazı kaldırma programları ile bazı gereksiz programlar kaldırılır. Ancak kaldırılan programdan sonra bazı gereksiz veriler kalabiliyor. Bu durumda IObit Uninstaller devreye girerek bu gereksiz verileri tamamıyla kaldırır.

7-Zip

Windows'da bulunan yerleşik sıkıştırma seçeneği sıkıştırma seçeneği dışından başka yararlar sunmaz. Günlük olarak dosya sıkıştırma yapmak isteyenler için 7-Zip inanılmaz bir kontrol sağlıyor. Tüm sıkıştırma işlemlerini kolay bir şekilde yapılırken aynı zamanda açma işlemlerinden de kullanılır.