Chrome Bildirim Kapatma (2021)

İnternet erişimimizin ilk durağı olan ve hemen hemen hepimizin kullandığı internet tarayıcısı olan Google chrome bildirim kapatma (2021) özellikleri hayatımızı gerçekten kolaylaştıran bir bilgi. Zira zaman zaman cihazımızda internete girdiğimizde bazı sayfaların bildirimlerini otomatik olarak kabul etmiş oluyor ve istemediğimiz birçok sitenin sürekli bize bildirim göndermesinden rahatsız olabiliyoruz.

Google Chrome Bildirimleri

Google chrome üzerinden ziyaret ettiğiniz sitelerin birçoğu, size otomatik olarak bildirim göndermeye ve sizlere kendi reklamlarını dayatmaya başlar. Bu durum bir süre sonra hepimizi rahatsız eder ve sürekli gelen alakasız bildirimlerden yılmamıza neden olur. Ancak bu bildirimleri cihazımızda bazı ufak değişiklikler yaparak kaldırmak ve bildirim alıp almayacağımız siteleri seçebilmek mümkündür.

İnternet Sitelerinin Hepsinden Gelen Bildirimleri Tek Tıkla Kapatın

Bu özellik sayesinde yalnızca birkaç siteden gelen bildirimleri değil, tüm bildirimleri tek bir seferde kapatmış olursunuz. Böylece girdiğiniz ve size bildirim gönderen sitelerin bundan sonra bildirim göndermesini kısa sürede engellersiniz.

Bu özelliği kullanmak için android cihazınızın Google chrome uygulamasına giriş yapın ve tarayıcı çubuğunun yanında bulunan üç nokta sekmesine tıklayın. Ayarlar bölümüne girin. Ardından site ayarları sekmesine geçiş yapın. Bildirimlere dokunun ve tüm bildirimleri kapatın. Bu sayede Google chrome uygulaması üzerinden bir daha bildirim almazsınız.

Pop-Up’ları Kapatmak Da Mümkün

Yukarıda ki adımlara benzer şekilde bildirimleri engellemenizin ardından pop-up reklamlarını ve pop-up izinlerini de kapatabilirsiniz. Yine aynı şekilde ayarlara girdikten sonra bu kez izinler sekmesine geçin ve pop-uplara izin ver butonunu kapalı hale getirin. Bu sayede pop-up reklamlarından ve bildirimlerden de kurtulmuş olursunuz.

Herhangi Bir Sitenin Bildirimlerini Engelleme

Tüm sitelerin değil de yalnızca bazı sitelerin bildirim göndermesini engellemek istiyorsanız bunu yapmak da mümkün. Bu durumda yine Google chrome’a giriş yapıp ayarlara ve site ayarlarına gelin. Daha sonra bildirimler butonuna tıklayın. Size bildirim göndermesini istemediğiniz siteleri bildirim göndermesine izin verilmeyen siteler kısmından seçebilirsiniz. Aynı şekilde bildirimleri hoşunuza giden ve bildirim göndermesine izin verdiğiniz siteleri de bildirim göndermesine izin verilen siteler kısmına ekleyerek kendi bildirimleriniz kişiselleştirebilirsiniz.

Sessiz Bildirimler de Mümkün

Ben bildirimlerden memnunum ama sürekli mesaj sesi gelmesi diyorsanız istediğiniz bildirimleri yine yukarıda takip edilen adımlar sayesinde sessize almanız da mümkün. Bu sayede bildirimler size gelemeye devam edecek ama telefonunuzun sesi bu bildirimlerle birlikte çalmayacaktır.