Chrome Tarafından Engellendi Uyarısı

Önemli internet tarayıcılarından biri olan Chrome'nin rahatsız eden özelliklerinden biri olan chrome tarafından engellendi uyarısı ile kullanıcılar karşı karşıya gelebiliyor. Kullanıcılar internet üzerinden bazı indirme işlemi yaparken bu uyarı ekrana gelebiliyor. Tehlikeli olabileceği için bazı indirmeler Chrome tarafından engelleniyor. Tehlikeli olarak algılanan dosyaların tamamen virüslü olduğu anlamına gelmiyor.

Chrome Tarafından Engellendi Çözümü

Kullanıcılar internet tarayıcısı Chrome kullanırken karşılaştığı bazı hatalar olabiliyor. Bu hatalardan birisi ise dosya Chorme tarafından engellendi uyarısıdır. Güvenlik ihmallerine yol açabileceği için dosyalar engellemelerle karşılaşabilir.

Kullanıcılar bu hatanın çözümü için takip edecek adımlar şunlardır;

  • Tarayıcı sayfasında bulunan araç çubuğuna giderek ayarlar kısmı seçilmelidir.
  • Açılan ayarlar sayfasında gelişmiş ayarları göster alanına giriş yapın.
  • Gelişmiş ayarlar kısmında gizlilik bölüme girin.
  • Bu ayarlar gizlilik esaslarına izin verilir.
  • En son kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı durumlarını devre dışı bırak sonucunda hata çözülmüş olur.

Yukarıda yer alan aşamalar doğru bir şekilde takip edilmesi halinde kullanıcılar bu hatayla karşı karşıya kalmak zorunda kalmaz.

Chrome Dosya İndirme Engeli Kaldırma

İnternet ortamında her zaman gizlilik ve güvenlik her zaman önemli konuların başında geliyor. Bundan dolayı internet tarayıcıları kullanıcıların güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri alır. Güvensiz dosyaların indirilmesi konusunda kullanıcılar bazı engellemelerle karşı karşıya kalabiliyor. Chrome tarayıcısı üzerinden bazı güvensiz dosyaların indirilmesi için bazı ayarların devre dışı bırakılması gerekir.

Chrome Nedir Ne İşe Yarıyor?

Google bünyesinde geliştirilen Chrome bir web tarayıcısı olarak kullanıcılara hizmet sunuluyor. Gizlilik ve güvenlik esaslarına uyan Chrome birçok avantaj sunuyor. Güvenlik sistemi sayesinde bazı sıkıntılı durumlarda engelleme uyarıları da söz konusu olabilir.

Chrome Tarayıcısının Kullanımı

Google tarafından sunulan uygulamalardan biri olan Chrome birçok cihazda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bilgisayar, telefon ve tabletlere indirilen uygulama sayesinde internet üzerinden birçok arama gerçekleştirebilirsiniz.

Chrome'a Ait Eklentiler Var Mı?

Kullanıcılar tarafından en çok uygulamalardan biri olan Chrome'ın eklentileri bulunuyor. Kullanıcılar hem uygulama hem de eklentiler sayesinde birçok işlemi yapabilirler. Chrome ait eklentiler içinde ücretsiz ve ücretli olanları bulunuyor.