Facebook Toplu Fotoğraf Silme

Kullanıcılar facebook toplu fotoğraf silme işlemi sayesinde istediği fotoğrafları toplu silme imkanı bulunuyor. Bu yöntem ile Facebook kullanıcıları yüzlerce fotoğrafı tek tıkla silebilirler. Facebook hesap sahipleri bazı eklenti veya programlar sayesinde istemediği fotoğraflardan kolaylıkla kurtulabilir.

Facebook Toplu Fotoğraf Silmeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Facebook kullanıcıları anı olarak biriktirdiği bazı fotoğrafları paylaşmak isteyebilirler. Sürekli olarak paylaşılan fotoğraflar zamanla albümler dolusu fotoğraflar meydana gelir. Paylaşılmış yüzlerce fotoğrafın tek tek silinmesi oldukça zor olabiliyor. Bundan dolayı toplu silme işlemini kullanarak kısa bir süre içinde istemediği fotoğraflardan kurtulabilir.

Facebook Toplu Fotoğraf Silme Yöntemleri

Facebook hesap sahipleri toplu fotoğraf silme işlemi için direkt Facebook'tan fotoğraf sileceği gibi eklenti ve programlarla fotoğraf silinebilir. Toplu fotoğraf silme işlemi için izlenmesi gereken adımları şöyle sıralayabiliriz.

  • İlk olarak Facebook hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Sağ üst kısımda bulunan simgeye giderek profil açılır.
  • Fotoğraflar sekmesine gidilmesi gerekir.
  • En üste bulunan albümler sekmesi altında bulunan üç nokta tıklanır.
  • Daha sonra albümü sil tıklanmasıyla fotoğraflar topluca silinir.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinden uzun zaman işlemler kısa bir süre içinde hal olmuş olur.

Alternatif Toplu Fotoğraf Silme Yolları

Facebook fotoğraflarını silmek isteyenler için Facebook uygulamasına ait özel bir seçenek bulunmuyor. Albüm veya fotoğrafların tek tek silinmesi fotoğraf silime yolunan gidilebilir. Pratik bir yöntem arayan kişiler için kullanacakları bazı programlar sayesinde toplu silme işlemini yapabilir.

Chrome Eklentisi İle Toplu Fotoğraf Silme

Facebook fotoğraf ve gönderileri otomatik olarak temizlenmesi için bazı eklentilere ihtiyaç duyulabilir. Social Book Post Manager tercihi sayesinde toplu fotoğraf silebilirsiniz. Bu uygulamanın yüklenmesi için izlenecek adımların doğru bir şekilde atılması gerekir.

Mobil Tarayıcı Üzerinden Toplu Fotoğraf Silme

Facebook uygulamasında yer alan fotoğraflar bilgisayar üzerinden silinebileceği gibi mobil tarayıcı üzerinden de silinebilir. Mobil telefon üzerinden hesabına giriş yapanlar fotoğraf işleminde bulunabilirler. Ancak mobilden fotoğraf silme işlemi için bazı adımların takip edilmesi gerekir. Tek tek fotoğraf silme işlemi yerine vakit kaybetmeden toplu bir şekilde fotoğraf silinebilir.