Facebook Üye Olma - Hesap Açma

Facebook'a üye olmak isteyen insanlar, Facebook üye olma - hesap açma konusunda ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilemeyebilirler. Sosyal medya platformları içerisinde çok yaygın bir kullanım özelliğine sahip olan Facebook; video, fotoğraf ve bilgi paylaşımı yapılan bir sitedir.

Bu siteye üye olmak için belli aşamalardan geçmeniz gerekir. Hesap açma işlemi tamamen ücretsizdir. Bundan dolayı dileyen herkes Facebook hesabı açabilir. Bunun için gerekli adımları doğru bir şekilde geçmeniz önemlidir. Kayıt olma işleminde başarısız olursanız hesabınız açılmaz.

Facebook Hesap Açma Adımları

Facebook hesap açma adımları şu şekildedir:

  • Facebook resmi sitesine giriş yapın.
  • ''Yeni Hesap Oluştur'' sekmesine tıklayın.
  • Adınızı ve e-posta adresinizi yazın. E-posta adresiniz yok ise cep telefonu numaranızı yazabilirsiniz.
  • Giriş yapabilmek için şifre oluşturun.
  • Doğum tarihinizi yazın.

Cinsiyetinizi belirtin.

Bu aşamaları takip ettiğiniz zaman ''Kaydol'' sekmesine ulaşacaksınız. Bu sekmeye basarak kayıt işlemini tamamlamanız gerekir. İşlemin tamamlanabilmesi için e-posta adresinize ya da cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu kodu yazarak hesabınızı onaylayın.

Facebook Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Facebook hesap açma yaparken öncelikle amacınızı belirlemeniz gerekir. Daha sonra sosyal medya politikanızı detaylandırmanız gerekir. Hesabınızı açarken kullandığınız e-postanın aktif olmasına dikkat edin. Aynı zamanda güçlü bir şifre belirleyin. Arkadaşlarınızın sizi rahat bir şekilde tanımaları için adınızı ve diğer bilgilerinizi doğru şekilde yazın.

En Fazla Kaç Facebook Hesabı Açılabilir?

Facebook, insanların gerçek kimliklerini kullanan bir platformdur. Bundan dolayı birden fazla kişisel Facebook hesabınızın olması etik bir durum değildir. Facebook, bu durumu Topluluk Standartları'na aykırı olarak kabul eder.

Facebook Üye Olma Ücretli Mi?

Facebook hesap açma konusunda sizden ücret talep etmez. Bu durumda dileyen herkes ücret ödeme yapmadan kişisel bir Facebook hesabı oluşturabilir.

Facebook Hesap Açma İçin E-posta Şart Mı?

Facebook hesap açma yapabilmek için e-posta kullanmanız şart değildir. Bunun yerine telefon numaranızı da kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, e-postanızın ya da telefon numaranızın erişime açık olmasıdır. Özellikle de şifre unutulması durumunda bu faktörler çok fazla işinize yarayacaktır.