Instagram Beğenilerini Gizleme

Instagram Beğenilerini Gizleme

Kullanıcılar instagramda yaptıkları paylaşımların beğenilerini takipçileri tarafından görünmesini istemeyebilirler ve bu durumda ınstagram beğenilerini gizleme nasıl yapılır? Yollarını ararlar. Beğenilerin gizlenmesinin yolu oldukça basittir ve bu basit yolları beğeni gizlemeyi bilmeyenler için anlatmaya çalışacağız.

Instagram Beğenileri Nasıl Gizlenir?

Fotoğraf ve video paylaşımlarıyla takipçilerine ulaşan kişiler yaptıkları paylaşımların beğenilerini gizleyebilirler. Bu sayede takipçi veya dışarıdan gönderiyi gören kişiler kimlerin beğeni yaptığını göremez. Böylelikle gizlilik sağlanmış olur. Instagram üzerinde yapılan paylaşımlara gelen beğenileri gizlemenin 2 yolu vardır. Bunlar ise mobil uygulama üzerinden beğeni gizleme ve bilgisayar üzerinden beğeni gizlemedir.

Mobil Cihazlarda Instagram Beğenilerini Gizlemek

Instagram hesaplarına giriş için mobil cihazlarını kullanan kişiler paylaşımlarındaki beğeni sayılarını gizlemeyi mobil cihazları üzerinden gerçekleştirebilirler. Bunun için ilk olarak cihazlarında yüklü olan instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaları gerekir. Girişin ardından beğeni sayısının gizleneceği paylaşıma profil sayfasından ulaşırlar. Gizleme işleminin yapılacağı paylaşımı açarlar ve paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan … (üç nokta) üzerine tıklarlar. Açılan sayfadan Beğenme Sayısını Gizle seçeneğini tıklayarak gizleme işlemini gerçekleştirebilirler.

Bilgisayardan Instagram Beğenilerini Gizlemek

Instagram beğeni sayılarını gizlemek için kullanılabilecek ikinci yol ise bilgisayar kullanmaktır. Bu yolu tercih eden kişiler ilk olarak bilgisayarlarında yüklü tarayıcı üzerinden instagram web sitesine girerler. İkinci adımda kullanıcı adı ve şifre ile siteye giriş yaparlar. Ardından beğenme sayısının gizleneceği paylaşıma ulaşarak sağ üst köşede bulunan … (üç noktayı) tıklarlar. Açılan menüden beğenme sayısını gizle seçeneğini seçerek gizlemeyi gerçekleştirebilirler.

Instagram Beğenileri Neden Gizlenir?

Basit bir şekilde gerçekleşen instagram beğenilerini gizlemenin çeşitli nedenleri vardır. Kullanıcıların uygulama için geliştirilmiş bu özelliği kullanma nedenleri şunlardır;

  • İnsanların yapılan paylaşımı kaç kişinin beğendiğini gizlemek istemeleri
  • Yaptıkları paylaşımların aldığı etkileşimi gizlemek istemeleri
  • Beğeni atan takipçilerinin hesaplarındaki diğer takipçiler tarafından rahatsız edilmesini engellemek istemeleri
  • Beğenme sayılarını sadece kendileri görmek istemeleri

Bu nedenlerden dolayı beğenme sayılarını takipçilerinden gizlemek isteyenler mobil uygulama veya web siteleri üzerinden gizleme işlemini tamamlayabilirler.

Gizlenen Instagram Beğenilerini Yeniden Açmak Mümkün Mü?

Instagram üzerinden yapılan paylaşımların beğenilerini gizlemeyi tercih edenler bu tercihlerinden memnun kalmayabilirler. Bu durumda beğenileri yeniden aktif hale getirmek isteyebilirler. Bunun gerçekleştirmeleri ise beğenileri gizlemek kadar kolaydır. Instagram beğenilerini yeniden açmak isteyenler paylaşıma gelip sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayarak beğenme sayısını göster seçeneğini tıklayabilirler.