Instagram DM Kapatma Mesaj Gelmesini Engelleme

Sosyal medya kullanıcıları tanımadığı kişilerden istenmeyen mesajlar için ınstagram dm kapatma mesaj gelmesini engelleme işlemini yapabilir. Instagram kullanıcıları istemediği mesajlar için Instagram DM kapatma sistemi ile bu duruma son verilebilir. Böylelikle mesaj gönderileri sınırlı olarak istenmeyen mesajlarla uğraşmak zorunda kalınmaz.

Instagram'da Mesaj Gelmesini Önlemek İçin İzlenecek Adımlar

DM kutusuna gelen istenmeyen mesajlar için DM kutusunu kapatmadan kişileri engelleme şansınız da bulunuyor. Böylelikle rahatsız olan kişilerden mesajlar sizlere gelmeyecektir. İstenmeyen mesajlar için şu adımlar izlenebilir.

  • İlk olarak kullanıcı hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Daha sonra mesajını görmek istemediğiniz kişinin profiline giriş yaparak üç nokta olan alanı tıklayın.
  • Bu üç noktaya tıklanması halinde seçenekler içinde kişi engelle seçerek istenmeyen mesajlardan kurtulabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde DM mesajlarınıza maruz kalan hesaplar için bir çözüm yöntemi oluyor.

Instagram DM Kapatma İşlemi Ne İşe Yarar?

Instagram uygulamasında bulunan Instagram DM kapatma işlemi sayesinde istenmeyen kişilerden gelen mesajlara yapılan sınırlandırma işlemidir. Kullanıcılar ayarlar kısmına giriş yaparak DM kapatma işleminde tamamen kapatma yapılacağı gibi kişi engellemeleri de yapılabilir.

DM Mesajları Kalıcı Olarak Gelir Mi?

Instagran uygulamasında milyonlarca kullanıcı bulunduğu için kötü niyetli insanlarla karşılaşmak olası bir durumdur. Bundan dolayı bazen istenmeyen mesajlar da söz konusu olabiliyor. İnsanlara DM üzerinden gelen istenmeyen mesajlara herhangi bir engel olmadığı sürece sürekli gelmeye devam edecektir.

Instagram Üzerinden Mesaj Göndermeme Sorunu

Kullanıcıların Instagram üzerinden mesaj göndermeme sorunuyla karşılaşabiliyor. Bu durumun birçok nedeni bulunuyor. Bu nedenler arasında mesaj gönderdiğiniz kişinin sizi engellemiş olmasından kaynaklanabiliyor. Ayrıca DM üzerinden Instagram DM kapatma işlemini yapmış olduğundan dolayı da mesajların gelmesi engellenmiştir.

Instagram DM İle Grup Mesajlaşması Yapılır Mı?

Instagram kullanıcıları grup şeklinde mesajlaşma yapma durumları bulunuyor. Ancak grup mesajlaşması yapmak için kişileri tek tek seçip sohbet alanı seçilmiş gerekir. Böylece Instagram üzerinden mesajlaşma grubu açılacak ve kişiler arasında grup mesajlaşması başlatılacaktır. Instagram uygulamasında kullanıcıların yapacakları bazı değişikler sayesinde daha rahat ve kolay bir kullanım söz konusu olabilir.