Instagram Fake Hesap Kime Ait Olduğunu Bulma

Sosyal medya platformlarında fake hesapların yaygın hale gelmesi, Instagram fake hesap kime ait olduğunu bulma konusunun çok fazla araştırılmasına neden olmuştur. Bu tür hesapları kullanan kişiler, gerçek kimliklerini gizlerler. Bundan dolayı asıl isimlerinin ne olduğu konusunda şüphe yaşayabilirsiniz.

Özellikle de rahatsız edici hesapların kime ait olduğunu öğrenmek büyük önem taşır. Bu kişileri bulabilmek çok da kolay değildir. Instagram, gizlilik kurallarına uyan bir platform olduğu için hiçbir hesabın bilgilerini sizinle paylaşmaz. Bu hesapların kime ait olduğunu bulabilmek için kendi yöntemlerinizi geliştirebilirsiniz.

Instagram Fake Hesap Kime Ait Olduğu Bulunabilir Mi?

Instagram'ı kullanan hemen her insan fake hesaplara denk gelebilir. Bu hususta merak edilen tek şey, sahte hesabın kime ait olduğu kesin olarak bulunabilir mi? sorusudur. Bu merakınızı gidermek için kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama vardır. Fakat bu uygulamaların hepsinin işe yaradığını söylemek doğru değildir. Çoğu uygulama size alakasız isimleri gösterebilir. Bundan dolayı Instagram fake hesabın kime ait olduğunu tespit edebilmek çok zordur.

Instagram Fake Hesap Kime Ait Olduğunu Bulma Yöntemi

Instagram fake hesap kime ait olduğunu bulabilmek için şu yöntemi deneyebilirsiniz:

  • Instagram ''giriş yap'' kısmına fake hesabın adını yazmanız gerekir.
  • Ardından ''şifremi unuttum'' seçeneğine tıklayarak ilerlemelisiniz.
  • Şifre yenileme yapılabilmesi için hesabın açıldığı telefon numarasına ya da maile mesaj gönderilecektir.
  • Bağlantı gönderilen telefon numarasının ya da mail adresinin tamamı görülmez. Bu sırada sizin tahmin yürütmeniz gerekir.

Eğer aklınızda biri var ise karşılaştırma yöntemi ile hesabın kime olduğunu bulabilirsiniz. Ancak tahminleriniz asılsız çıkarsa bu durumda yapacak bir şey kalmaz.

Instagram Fake Hesap Kime Ait Bulunamadığı Durumlar

Eğer yukarıda bahsedilen yöntem sayesinde fake hesabı bulamazsanız, hesabı kimin açtığını bulamazsınız. Bu hususta göstermiş olduğunuz çabalar boşadır.

Instagram Fake Hesap İle Karşılaşıldığında Ne Yapılmalı?

Bu tür hesaplar bazen bir tuzak da olabilir. Bundan dolayı Instagram fake hesap ile karşılaştığınız zaman hesabı hemen şikayet edin ve engelleyin.

Instagram Fake Hesap Kime Ait Savcılık Bulur Mu?

Eğer ortada çok ciddi bir suç var ise Instagram fake hesap kime ait olduğu savcılık tarafından bulunabilir. Bu işlemi siber suçlar kolaylıkla halledebilir.