Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram uygulamasının yeni gelen güncellemelerinden haberdar olan kullanıcılar en fazla, Instagram gizli mesaj kutusu nasıl açılır? Konusu araştırıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram mesajlaşma uygulamasını daha önce uygulamaya katmıştı.

Mesajlaşma araçlarını uygulama kullanıcıları uzun süreden beri aktif olarak kullanmakta. Yeni gelen gizli mesaj özelliği, mesajlaşma uygulamasından farklı olarak geliştirildi. Instagram bu sayede uygulamanın daha aktif kullanılmasına katkı sağlamış oldu. Gizli mesaj, klasik mesajlaşma yönteminden kullanım açısından farklılık gösterir.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nedir?

Instagram mesaj kutusunda takip ettikleri kişilerden gelen mesajlar görülür. Uygulamaya yeni katılan gizli mesaj kutusunda, kullanıcıların takip listesinde olmayan kişilerin gönderdiği mesajlarının yer alır. Bu sayede kullanıcı mesaj kutusuna ve gizli mesaj kutusuna bakarak mesajın kimden geldiğini kolaylıkla ayırt eder.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nerede?

Instagram gizli mesaj kutusu, kullanıcının kolay erişim sağlayacağı şekilde konumlandırılmıştır. Uygulama penceresinde DM kutusu altında direkt mesaj ve gizi mesaj bölümleri yer alır. Direkt mesaj bölümünde takipçi listesinde bulunanlar kendi aralarında klasik yöntemlerle mesajlaşır.

Gizli mesaj bölümünde takipçi olmayan, başka profillerden gelen mesajlar yer alır. Kullanıcı gizli mesaj bölümünü açmadan da kendisine mesaj gönderildiğini, profilinde bildirim alanında görür. Aynı zamanda bu bölümde kaç adet mesajı olduğunu da öğrenmesi mümkündür. Kullanıcı dilerse gizli mesaj kutusuna girerek, gelen gizli mesajları görür.

Instagram Kullanıcısı Gizli Mesaj Kutusunu Nasıl Açar?

Kullanıcı profilini açtığında, sohbet kısmının üst kısmında istek uyarı işaretinde, kaç adet mesaj geldiyse o kadar istek olduğunu bildirimi görülür. Kullanıcı bu pencereye gelerek kabul et dediğinde, gizli mesaj kutusu açılır. Gelen mesajları görmek için mesaj içeriğini açar. Kullanıcı gelen gizli mesaja;

  • Mesajı açıp okuyabilir. Bu durumda mesaj okundu iletisi karşı tarafa iletilir.
  • Mesajı sil seçeneğini kullanır. Bu durumda mesaj gönderen kullanıcı tekrar mesaj atabilir.
  • Mesajı engeller. Bu durumda gönderim yapan kullanıcı tekrar mesaj gönderemez.
  • Mesajı okur ve cevap verir.

Kendi tercihlerine göre yön verir. Gelen mesajın silinmiş olması, mesaj gönderen yönde mesajın silindiği anlamına gelmez.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Ne İşe Yarar?

Gizli mesaj kutusunun oluşturulması ile takipçi mesajlarının ve takipçi listesinde olmayan profillerden gelen mesajlar kolayca ayırt edilir. Popüler Instagram sayfalarında yoğun ziyaretçi trafiği yaşanır. Bu gibi sayfalarda takipçiler dışında da birçok mesaj gönderimi ihtiyacı oluşur.

Gizli mesaj özelliği sayesinde kullanıcı, takipçi listesinde olmayan kullanıcılar tarafından da mesaj alarak, Instagram uygulamasını daha aktif kullanır. Gelen mesajlar arasında da kargaşalık ortadan kalkmış olur. Kullanıcı gelen mesajları ayırarak, tanıyıp tanımadığı karmaşasına düşmeden mesajlarını kolayca ayırt eder. İstenmeyen durumların gelişmesi durumunda, gönderim yapılan profilin engellenmesi kullanıcıya katkı sağlar.

Instagram Gizli Hesaplara Mesaj Atılabilir Mi?

Instagram mesaj özelliği ile gizli hesaplara mesaj atılamaz. Ancak yeni kazandırılan gizli mesaj özelliği ile gizli hesaplara da mesaj gönderilir. Kullanıcı gelen gizli mesajı yanıtlamak ve okumak zorunda değildir. Mesajı engelle seçeneğini uyguladığında, gizli mesaj gönderen kişi bir daha mesaj gönderemez. Aynı zamanda mesaj görüldü bildirimi gönderilmez.