İnstagram Hesap Kapatma

Instagram hesabını kapatmak isteyen bireyler, İnstagram hesap kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ederler. Kapatma işlemini yapabilmek için kullanıcı adınızın hemen yanında bulunan ''Ayarlar'' kısmına girmeniz gerekir. Karşınıza çıkan ekran üzerinde sol üst tarafta yer alan ''Profili düzenle'' seçeneğine basmanız gerekir.

Açılan sayfanın sonunda ''Hesap silme'' sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye basınca hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Belirtme yaptıktan sonra şifrenizi girmeniz gerekir. Onaylama yapıldıktan sonra hesabınız kalıcı bir şekilde silinecektir.

Instagram Hesabı Silinebilir Mi?

Instagram hesabınızı silmenize yardım edecek çeşitli web siteleri vardır. Eğer yukarıda anlatılan yöntem sayesinde silme yapamazsanız, bu siteleri kullanarak da işlem yapabilirsiniz. Silme işlemi yapıldıktan sonra birkaç saat içerisinde adınız kaybolur. Yani herhangi bir arkadaşınız sizi bulamaz. Bundan dolayı hesabınızı ortadan kaldırmadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekir.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Kaç Günde Silinir?

Hesap silinmesini talep ettikten sonra size 30 günlük bir süre verilir. Bu süre boyunca hesabınız açık tutulur. Ancak başkaları tarafından görülmez. 30 gün boyunca hesaba giriş yapılmazsa kalıcı silme işlemi gerçekleştirilir. Bu süre dolduğu zaman bilgilerinizi geri alamaz ve hesabınızı kesinlikle kullanamazsınız.

Instagram Hesabı Kapatılınca Geri Açılabilir Mi?

Hesap kapatma işleminin üzerinden 30 gün geçtiyse hesabınızı geri açabilmeniz mümkün değildir. Ancak 30 günlük süre içerisinde giriş yapmak isterseniz, buna izin verilir. Kapatma işleminiz iptal edilir. Böylece hesabınızı kullanmaya devam edebilmeniz mümkün hale gelir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, verilen süre zarfında giriş yapılması gerektiğidir. Aksi halde sonradan pişman olmanızın hiçbir faydası olmaz.

Instagram Hesap Kapatma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram hesap kapatma yaparken şunlara dikkat edilmelidir:

  • Hesabınızı gerçekten kapatmak istediğinizden emin olmalısınız.
  • Kapatma işlemi için şifrenizi biliyor olmanız gerekir.
  • Kalıcı silinmenin 30 gün sonunda gerçekleşeceğini unutmamalısınız.
  • İşlemin iptal edilmemesi için hesaba hiçbir şekilde girmemeniz gerektiğini unutmamalısınız.
  • Bilgilerinizin kalıcı bir şekilde yok olacağını unutmamalısınız.

Bunlara dikkat ederek hesap kapatma yapmanız çok önemlidir. Çünkü bazı kullanıcılar hesaplarını kapattıklarına pişman olabiliyorlar. Ancak iş işten geçmiş oluyor.

Instagram Hesap Kapatma Uzun Sürer Mi?

Gerekli aşamaları tamamlamanız halinde silme talebiniz Instagram kayıtlarına geçecektir. Otuz gün sonunda da kalıcı işlem yapılır.