Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme sahiplerinin merak ettiği Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır? sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Sosyal medya platformu Instagram bünyesinde yaklaşık olarak 25 işletme profili bulunuyor. Ayrıca bu hesapları günde 200 milyona kadar kişi ziyaret ediyor. Bundan dolayı işletme profiline sahip olunması her zaman işletmenin faydasına olacaktır.

Instagram İşletme Hesabı Nedir?

Instagram platformun sunduğu üç tane kullanıcı hesap türü bulunuyor. Kişisel, işletme ve içerik üreticisi hesabı olmak üzere kullanıcılara hizmet veriliyor. Kişisel hesaplar bireysel kullanıcılar için bulunurken işletme hesabı ise; potansiyel müşterilere ulaşmak için marka ve hizmetler göz önünde bulundurularak işletmelere sunuluyor.

İşletme Hesabının Sunduğu Avantajlar

İşletme hesabı kişisel bir hesap olarak düşünülerek markanızı, resimlerinizi, videolarınızı ve hikayelerinizi yükleyebilirsiniz. Potansiyel müşterilere ulaşmada işletme hesabının birçok avantajı bulunuyor.

Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Reklam yayınlamak,
  • Analiz aracı,
  • İletişim butonu,

Yukarıda yer alan avantajlar sayesinde potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek ürün ve hizmetlerinizi ulaştırabilirsiniz.

Reklam Yapmak

Instagram işletme hesabına sahip olanlar Facebook Reklam Yöneticisi sayesinden kolaylıkla reklam işlerini yürütebilir. Facebook reklam çalışmalarına bakıldığından reklamların %35'i Instagram üzerinden üzerinden yapıldığı ortaya çıkmıştır. Reklam oluştururken bazı hususlara dikkat edilerek daha etkili olabilirsiniz.

Analiz Aracı

Instagram işletme hesabı olan kişiler bazı analiz araçlarını kullanarak bilgilere kolaylıkla ulaşabilir. Instagram kullanıcıları kişisel hesaplarını işletme hesabına dönüştürmesi halinde kullanabilecekleri birçok analiz aracına sahip olur. Bu yöntem sayesinden hesabınıza ait performansı net görme imkanı elde edersiniz. Analiz araçları sayesinde sadece ve beğeni ve yorumlar hakkında bilgileri değil daha fazla bilgilere ulaşmanıza yardımcı olur.

İletişim Butonu

İşletme hesabına sahip olanlar kolay bir şekilde işletmeye ait iletişim bilgilerini ekleyebilirler. Kullanıcılar telefon numarasını, e-posta veya yol tarifini ekleyerek müşterilerin işletmeyi daha kolay ulaşmasını sağlayabilir. İletişim butonu, mağazanıza ulaşmak ve soru sormak isteyenler için önemli bir seçenek haline gelmiştir. Çünkü iletişim butonu sadece işletme hesabı kullananlar için olan bir özelliktir. İşletme hesabında yer alan iletişim butonu aynı zamanda işletme olan güvenini de artmasını sağlar.