Instagram Kullanıcı Adı Seçimi

Instagram kullanıcıları, instagram kullanıcı adı seçimi konusunda bazen zorlanmaktadır. Bu yazıda instagramda kullanıcı adı hakkında bilgiler paylaşılacaktır.

Instagramda İstediğim Kullanıcı Adını Nasıl Alırım?

Son zamanlarda instagram kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Artan kullanıcı sayısı, aynı kullanıcı adını almak isteyen kullanıcıların ortaya çıkmasına yol açabilir. Instagramda herkesin kullanıcı adı farklıdır.

O sebeple aynı kullanıcı adını birden fazla kişi ya da hesap alamaz. Bu durumda farklı alternatiflere yönelmek söz konusudur. Kişiler bir e-posta ya da telefon numarası ile giriş şifrelerini belirleyip üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra kişiye bir kullanıcı adı önerilir.

Örneğin adı soyadı Ali Yılmaz olan bir kişinin karşısına aliyilmaz şeklinde kullanıcı adı önerisi çıkar. Eğer bu kullanıcı adı daha önceden alınmışsa rakamlar, işaretler ya da farklı harfler eklenerek veyahut kelimelerin yerleri değiştirilerek başka öneriler çıkar. Örneğin yilmazali11 gibi.

Kişi kendisine en yakın kullanıcı adını seçer ya da istediği bir kullanıcı adını yazarak daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınıp alınmadığı kontrol edilir. Başkası kullanmamışsa bu kullanıcı adı seçilebilir. Başka birinde de aynı kullanıcı adı varsa hesap sahibinden kullanıcı adını değiştirmesi istenir.

Instagram Kullanıcı Adı Ne olmalı?

Instagramın kullanım amacına göre kullanıcı adı seçimi yapılmalıdır. Örneğin kişisel bir hesapsa isim - soy isim kombinasyonları kullanılabilir. Bir kuruma ait bir hesapsa kurumun adı ve hizmet alanıyla ilgili seçimler yapılabilir. Gizli bir hesap olması isteniyorsa rumuz şeklinde kullanıcı adı seçilebilir.

Instagram Kullanıcı Adı Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da kullanıcı adı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Daha önce kullanılmayan bir ad seçilmeli.
  • Kullanıcı adı amacına hizmet etmeli. Örneğin başka birine ait bir isimle kullanıcı adı oluşturmak önerilmez.
  • Sahte hesaplar çıkarak sahte isimler kullanılmamalı.
  • Kişilerin arattığında bulabileceği net ifadeler kullanılmalı.

Instagram Kullanıcı Adı Ne İşe Yarar?

Instagram kullanıcı adı, kullanıcının imzası gibidir. Yorumlarda, beğenilerde, gönderilerde görülür ve kişiyi takip etmek isteyenlerin arama yaparken işini kolaylaştırır.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirilebilir mi?

Instagram profilinde profili düzenle kısmına girerek kullanıcı adı değiştirilebilir.