Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Bu yazıda ınstagram sayfası nasıl açılır? konusunda bilgi verilecektir.

Yeni Bir Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Kullanıcılar, instagram hesabı açmak istediklerinde öncelikle bir mail adresi ya da telefon numarasına sahip olmaları gerekir. Instagramın mobil uygulamasından ya da resmi sitesinden kaydol seçeceğine girilerek telefon numarası/mail adresi (hangisi kullanılacaksa) girilir. Girilen numara ya da maile instagram tarafından onay kodu gönderilir.

Onay kodunu giren kullanıcı şifre belirler, isim soy-isim, doğum tarihi gibi profil bilgilerini doldurup kaydını tamamlar. Kayıt işlemini tamamlayan kullanıcılar kullanıcı adı kısmına telefon no ya da mail hesabını ya da kullanıcı rumuzlarını ve şifrelerini girerek giriş yapabilirler.

Dondurulmuş Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Daha önce aktif kullanılan bir instagram hesabı dondurulmuş fakat yeniden kullanılmak isteniyorsa, giriş yap seçeneğinden kullanıcı adı ve şifre bilgileri doldurularak giriş yapılabilir. Fakat instagram hesabını açan kişinin tekrar dondurmak isterse aradan belli bir süre geçmesini beklemesi gerekecektir.

Instagram Sayfası Açmak Ücretli mi?

İnstagramda hesap oluşturmak isteyen kişiler akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden, instagramın mobil uygulamasını indirerek ya da resmi sitesine girerek kendilerine bir instagram sayfası oluşturabilirler. Bu durum ücretli değildir, herhangi bir ücret ödenmez. Ancak instagram hesabı açarken internet bağlantısına sahip bir cihaz kullanılması gerekir.

Instagramda İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletmeciler, kurumlar ya da topluluklar reklam amacıyla ya da farklı sebeplerden dolayı instagram hesabı açma yoluna gidebilirler. Küresel çapta bir platform olan instagramda sayfası olan işletmelerin kazanç sağlama olasılıkları artar. Instagram’da işletme hesabı açılması son derece kolaydır.

Üstelik bu sayfayı açarken ya da kullanırken bir ücret ödenmez. İnstagramda işletme sayfası açmak isteyen kullanıcılar, yeni bir instagram hesabı açarken yapılan işlemleri aynen uygular. Hesap kurulumu yapıldıktan sonra Ayarlar /Hesap /Profesyonel Hesaba Geçiş Yap adımları uygulanarak işletme hesabına geçiş yapılabilir. Böylelikle işletme hakkında paylaşımlar yapılarak daha çok kullanıcıya ulaşma imkanı sağlanır.

Instagram Sayfası Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram sayfası açarken;

  • Kullanım amacına uygun profil oluşturmaya özen göstermeli,
  • Daha çok kullanıcıya ulaşmak adına kullanıcı adı net ve kolay bulunan olmalı.
  • Instagram hesabı açılan cihaz kişiye ait değilse şahsi bilgilerin kaydedilmemesine dikkat edilmelidir.