Instagram Şifremi Unuttum ve E-Posta Adresimi Bilmiyorum

Instagram hesaplarına otomatik tanımlama ile giren kullanıcılar, farklı bir cihazda hesaplarını açmak istediklerinde, Instgram şifremi unuttum ve e-posta adresimi bilmiyorum diyebilirler. Bu durumda bulunan kullanıcılar, Instagram hesaplarına telefon numaraları tanımlıysa, telefon numaralarını kullanarak sisteme giriş yaparlar. Bununla birlikte şifrelerini de unutmuşlarsa, uygulama penceresinde çözüm yolları aramak durumundadırlar.

Instagram'a Kullanıcı Adı İle Giriş Yapılabilir Mi?  

Instagram kullanıcılarını güven altında tutmak ister. Bu nedenle giriş işlemleri sırasında e-posta adresi ve giriş şifresi talebinde bulunur. Şifresini bilmeyenler için çözüm kolay. Kullanıcı e-posta adresi ile giriş yapmaya çalışır. Şifreyi tanımlayamazsa, şifremi unuttum linkine tıkladığında, kullanıcı e-posta adresine gelen şifre doğrulma işlemi ile profiline kolayca giriş yapar.

Ancak e-posta adresi de unutulmuşsa, profilde kullanıcı adı ile giriş yöntemleri denenmelidir. Kullanıcı daha önce e-posta adresi tanımlanan yere kullanıcı adını yazarak, giriş bağlantısı gönder seçeneğini kullanır. Kullanıcıya gelen doğrulama kodu ile birlikte kullanıcının e posta adresinin ilk ve son harfi belirtilir. Kullanıcı buradan e-posta adresini hatırlayarak, doğrulama linki ile giriş yapar.

Instagram'a Giriş İçin Kullanıcı Adını Nasıl Bulurum?

Kullanıcı e-posta adresini, şifresini ve kullanıcı adını bilmediği durumlarda, Instagram sayfasına giriş yapamaz. Bunun içinde yöntem geliştirilebilir. Kullanıcı adının bulunabilmesi için, kullanıcı takip sayfasında bulunan arkadaşlarından yardım alarak, kullanıcı adını öğrenir. Bu sayede daha önce belirtilen yöntemle, Instagram profiline giriş yapar.

Instagram Şifresini Ve E-Posta Adresimi Unuttum Facebook İle Giriş Yapılabilir Mi?

Çoğu Facebook kullanıcısı isteyerek veya farkında olmadan Instagram hesaplarını Facebook ile bağlantı kurarlar. Bu gibi durumlarda Instagram şifresini ve e-posta adresini unutanlar, otomatik tanımlı Facebook hesabına giriş yaparlar. Profil sayfasından Instagram linkini tıklayarak geçiş yapar. Instagram hesabında bulunan e-posta adresini ve şifresini değiştirerek onaylar bu durumda, Facebook girişi için gerekli e-posta adresinin de değiştirilmesinde fayda vardır. Bu sayede sorunu gidererek doğal yollardan Instagram profiline giriş yapar.

Instagram Şifresini Ve E-Posta Adresini Unutanlar Neden Giriş Yapamaz?

Instagram giriş şifresini ve e-posta adresini unutan kişiler genellikle, otomatik tanımlı giriş yaptıkları için sık kullanmazlar ve bu nedenle zamanla unuturlar. Ancak cihaz değişikliğinde veya başka nedenlerle otomatik tanımlama ortadan kalktığında, kullanıcı bilgilerini hatırlayamadığı için, profiline giriş yapamaz.

Bu gibi durumda;

  • Kullanıcı adı ile giriş yapmayı dener.
  • Telefon numarasını kullanarak giriş yapmayı dener.
  • Bağlantılı Facebook hesabını kullanarak giriş yapmayı dener.

Uygulanan yöntemler, şartları oluşması durumunda soruna çözüm bulur. Ancak bu şartlar oluşmazsa, kullanıcı profiline erişim sağlayamaz.

Instagram Giriş Sorunlarına Karşı Nasıl Önlem Alınmalı?

Şifresini ve e-posta adresini sık sık unutanlar, hesaplarına cep telefonlarını tanımlayarak ve Facebook uygulaması ile bağlantı oluşturarak bu gibi sorunlarla karşılaşmazlar.