İnstagram'da Engelleyenleri Görmek

İnstagram'da Engelleyenleri Görmek

Bazı Instagram kullanıcıları, İnstagram'da engelleyenleri görmek ile ilgili çok fazla merak içerisinde olduklarını dile getirirler. Çünkü her insan, kendisini engelleyen kişilerin kim olduklarını öğrenmek ister. Bu kişileri öğrenebilmek için çeşitli uygulamaları kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı web sitelerinden de yardım alarak engel yediğiniz kişileri anında tespit edebilirsiniz.

Instagram'da Beni Engelleyenleri Görmenin Kolay Yolu Nedir?

Herhangi bir web siteye ya da uygulamaya gerek duymadan da sizi engelleyen kişileri bulabilirsiniz. Bunun için tahmin yöntemini kullanabilirsiniz. Engel attığını düşündüğünüz kişinin ismini aratarak sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer tahmin ettiğiniz kullanıcıya ulaşılamıyor ise muhtemelen sizi engellemiştir. Ancak bu hususta tam tatmin olamazsanız, başka birinin hesabından teyit edebilirsiniz. Eğer o kişi başkasının hesabında gözüküyor ise sizi kesinlikle engellemiş demektir.

Instagram'da Biri Beni Engellerse Ne Olur?

Instagram'da biri sizi engellediği zaman şu durumlar olur:

  • kişiyi kendi hesabınızdan göremezsiniz.
  • Engelleyen kullanıcıya mesaj atamazsınız.
  • kullanıcı ile sesli ve görüntülü konuşma yapamazsınız.
  • Engelleyen kullanıcının gönderilerine ulaşamazsınız.

Birinin sizi engellemesi halinde bu durumları yaşamanız söz konusu olur.

Instagram Engelleyen Kişiye Nasıl Ulaşırım?

Instagram'da biri sizi engellediği zaman o kişiye kendi hesabınızla ulaşabilmenizin imkanı yoktur. Çünkü Instagram kurallarına göre engelleme durumunda karşı taraf ile ilgili hiçbir işlem yapılmasına izin verilmez. Arama bölümüne o kişinin adını yazsanız bile hiçbir sonuç alamazsınız. Ancak farklı bir kullanıcı hesabı ile o kişiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Instagram'da Beni Engelleyen Kişi Beni Görebilir Mi?

Instagram'da sizi engelleyen kişinin hesabınızı görmesi imkansızdır. Çünkü engelleme durumunda da sonuç değişmez. Kullanıcılar tamamen ortadan kaybolur. Ancak engelin kalkması halinde sizi tekrar görebilmesi mümkündür. Yani engelleyen kişi size ulaşabilmek için engeli kaldırmak zorundadır.

Instagram'da Engellenirsem Bildirim Alır Mıyım?

Bu platformu kullanıyorsanız, dilediğiniz Instagram kullanıcısını engelleme hakkınız vardır. Aynı şekilde başkaları da sizi engelleyebilir. Ancak her iki durumda da karşı tarafa bildirim gitmesi imkansızdır. Çünkü Instagram kurallarında böyle bir bildirim hakkı yoktur. Bundan dolayı birisi sizi engellediğinde bundan haberdar olamazsınız. Sadece kendi imkanlarınızla engellendiğinizi anlayabilirsiniz.