İnstagram'da Kişileri Yoruma Etiketlemek

İnstagram'da Kişileri Yoruma Etiketlemek

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından birisi olan İnstagram’da kişileri yoruma etiketlemek için bu yazımızda belirttiğimiz adımları takip etmeniz yeterli. Birçok çeşitli özellik barındıran İnstagram uygulamasının kişileri yoruma etiketleme özelliği için yapmanız gerekenler oldukça basit.

İnstagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’ın kullanıcılarına özel olarak sunduğu kişileri etiketleme özelliği birçok kimsenin dikkatini çekebiliyor. Kullanıcılar, kendilerine özel olarak sunulan bu hizmetten faydalanmak için ne yapmalı? Arkadaşlarımızı ve sevdiklerimizi gönderilere, hikâyelere ve yorumlara etiketlemek için hangi adımlar takip edilmeli?

Etiketleme Yapmanın Pratik Yolu

İnstagram’da bir kimseyi herhangi bir yere etiketlemenin en kısa yolu @ işareti yapmaktır. Yazmanız gereken çubuğa @ işareti yapmanız ve ardından etiketlemek istediğiniz kişinin İnstagram kullanıcı adını yazmanız halinde o kişiyi etiketlemiş oluyorsunuz. Zaten İnstagram tarafından @ işareti ile başladığınız bir kelime için size etiketlemek istediğiniz kimselerin önerisi çıkıyor. Bununla birlikte bir gönderiye ya da içeriğe birden fazla kimseyi etiketleme imkânına da sahipsiniz.

İnstagram Yorumlarına Bir Kimseyi Nasıl Etiketleyebilirim?

İnstagram yorumlarına bir kişiyi etiketleyebilmek için yapmanız gerekenler de oldukça basit. Yukarıda açıklandığı gibi çok kolay bir şekilde İnstagram yorumlarına arkadaşlarınızı yahut sevdiklerinizi etiketleyebilirsiniz. Yorum yapmak için açılan ekrana @ ile başlarsanız ardından etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli. Daha sonra yorumunuzu paylaştığınızda o kişiyi etiketlemiş olursunuz.

Etiketleme Ne İçin Kullanılır?

Bir kimsenin yorumlara etiketlenmesi yöntemi genellikle kullanıcılar arasında oldukça modadır. Bu özelliğin kullanılmasında ki temel amaç, güzel ve beğendiğiniz bir gönderiyi gördüğünüzde onun altındaki yorumlara bir kimseyi etiketlemektir. Böylece etiketlediğiniz kişi de o gönderiyi görmüş olacaktır. Zira bir kimseyi bir yerde etiketlediğinizde etiketlediğiniz kişiye İnstagram tarafından bildirim gönderilmektedir.

Etiketleme Özelliği Yalnızca Yorumlarla Sınırlı Değil

Etiketleme işlemini dilerseniz gönderilerinizde, hikâyelerinizde de kullanabilirsiniz. Bu özellik yalnızca yorumlarda kullanılan bir özellik değil, hikâye paylaşmadan önce ya da gönderinizi post atmadan önce de içeriğin üzerine yazı yazma özelliğini kullanarak @ işaretinden faydalanabilir devamında o kimseyi içeriğinizin üzerine etiketleyebilirsiniz. Bu özellik de oldukça sık kullanılmakta olup bu sayede de etiketlediğiniz kimseye bildirim göndererek onun bizzat görmesini sağlayabilirsiniz.