Instagram'da Toplu Takip Bırakma

Instagram kullanıcıları kendi tercihlerine bağlı olarak, Instagram toplu takip bırakma işlemini uygulamak isteyebilirler. Instagram uygulamasında takipçi silme işlemleri manuel olarak, takip edilenler ayrı ayrı seçilerek takip bırakma işlemi yerine getirilebilir. Takip sayısı az olan kullanıcılar için bunu yapmak oldukça kolaydır.

Ancak takip sayısı fazla olan kullanıcılar için bu uzun zaman kaybına neden olur. Uygulamanın mevcut özellikleri toplu takip bırakma işlemleri uygun değildir. Ancak bu toplu takip bırakma işleminin yerine getirilemeyeceği anlamına gelmez.

Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Instagram’da toplu takip bırakma işlemi her ne kadar uygulama araçları ile yapılamasa da, bu amacı mobil uygulamalarda ve bu amaç için geliştirilmiş uygulamalarla Instagram toplu takip bırakma işlemi kısa sürede yerine getirilir. Bu tür uygulamaların ücretli ve ücretsiz olanlarını temin etmek mümkündür.

Bu tür programlar aynı zamanda kimlerin takibi bıraktığının tespitine de yarar. Bu tür uygulamalarda kişi Instagram uygulamasına kendi profilinden giriş yaparak, toplu takibi bırak seçeneği ile toplu takibi bırakır. Takibi bırakılan kullanıcıların paylaşımı görülemez. Takibi bırakılan kullanıcıların, tekrar takip isteği atması olasıdır. Bu durumun yaşanmaması için, engelle seçeneğinin aktif edilmesi gerekir.

Mobil Cihazlarda Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, uygulamayı kullandıkları cihazın özelliklerine bağlı olarak, Google Play Store veya App Store uygulamasına giriş yapmalıdır. Buradan Instagram toplu takip bırakma seçeneği aratıldığında, bu konuda birçok uygulama pencerede görülür. Kullanıcı kendi tercihine göre ücretli ve ücretsiz programları edinmek durumundadır. Bu tür programların ürün açıklamasına ve indirme oranlarına göre program tercihi yapılmalıdır.

Seçilen programlar mobil cihazlara kurulum yapılır. Uygulama penceresinden, kullanıcı Instagram profiline giriş yapar. Uygulamaların araçları kullanılarak toplu takibi bırak seçeneği ile, kısa sürede toplu takibi bırak işlemi yerine getirilir. İndirilen programların özelliklerine göre Instagram uygulama araçlarının yetersiz olduğu, daha birçok işlem yerine getirilebilmektedir.

PC’lerde Instagram Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlarda Instagram uygulaması daha fazla kullanıldığı için, toplu takip bırakma işlemini kullanıcılar genellikle mobil cihazlarından yaparlar. Oysa PC’lerde de işlem kolayca yerine getirilebilir. İşlemin yapılabilmesi için Google veya diğer arama motorlarından Instagram toplu takibi bırakma içeriği aranır.

Kullanıcı kendi seçeneklerine göre çıkan sonuçlardan, ücretli ve ücretsiz programları uygulayabilir. Tercih edilen program PC’ye kurulur ve uygulama penceresinden, Instagram kullanıcı profiline erişim sağlanır. Kullanıcı uygulamanın araçlarını kullanarak, toplu takip işlemini yerine getirir. Bu tür programlar aynı zamanda toplu takipçileri sil ve diğer fonksiyonları da, program özelliklerine göre yerine getirir.

Play Store’de Bulunan Toplu Takip Bırakma Programları

Play Store kütüphanesinde çok sayıda ücretli ve ücretsiz Instagram toplu takip bırakma ve diğer fonksiyonlarını yerine getiren yardımcı programlar vardır. Play Store’de;

  • Cleaner For Instagram Unfollow programı,
  • Block and Delete programı,

En fazla indirilen ücretsiz Instagram toplu takibi bırak programlarıdır.

App Store’de Instagram Toplu Takip Bırak Programları

iOS işletim sistemlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan, güvenilir kütüphane barındıran App Store mobil kullanıcılar için birçok aracı barındırır. Bunlar arasında Instagram toplu takip bırakma programları da yer alır. App Store’de;

  • Celean It Up programı,
  • Mass Unfollow &Unline &Repost programı,

iOS cihazlar için en fazla indirilen, ücretsiz toplu takip bırakma programlarıdır.