İnstagram'da Video Paylaşma

Instagram kullanıcılarının en fazla merak ettikleri konulardan biri de Instagram'da video paylaşma konusudur. Hemen her kullanıcı bu platformda rahat bir gönderi paylaşmak ister. Ancak paylaşımı nasıl yapması gerektiğini bilemeyen bireyler vardır. Bu platformda video paylaşımı yapmak, sandığınız kadar zor bir şey değildir. Tek yapmanız gereken şey, birkaç adımı takip etmenizdir.

Bunun için ilk olarak paylaşmak istediğiniz videoyu belirlemeniz gerekiyor. Seçtiğiniz videoyu ''paylaş'' butonuna basarak Instagram seçeneğine aktarmanız gerekir. Paylaşım yapmadan önce videonuzu düzenleyebilirsiniz. Son olarak videonuzun gönderi ya da hikaye olarak paylaşılmasını belirleyerek işlemi bitirebilirsiniz. Ancak Instagram, belirli bir sürenin üzerinde olan videoları keser. Bundan dolayı çok uzun videoları paylaşabilmeniz mümkün değildir.

Başkasının Reels Videosu Hikayede Nasıl Paylaşılır?

Başkasının reels videosunun hikayenizde paylaşmak için yapmanız gerekenler çok basittir. Reels gönderisinin sol altında bulunan alana tıklamanız gerekir. Bu alanda uçağa benzeyen bir sembol göreceksiniz. Sembole bastığınız zaman ''Hikayene gönderi ekle'' seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği tıkladığınız zaman videoyu kendi profilinizde paylaşabilmeniz mümkündür.

Hikayede Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Bunu yapabilmek için akışın herhangi bir yerinde ekranı sağa doğru kaydırmanız gerekir. Hikaye kısmına girdiğiniz zaman video seçeneğine geçin. Burada yeni bir video çekimi yaparak story oluşturabilirsiniz. Bu sayede hikayenizde video paylaşımı yapmış olursunuz. Eğer hali hazırda bir videonuz var ise yine aynı bölümü kullanarak video seçeneğine basınız. Bu alanda cihazınızda kayıtlı olan videolar bulunacaktır. Buradan dilediğiniz videoyu paylaşabilme şansınız olacaktır.

Instagram'da Paylaşılan Videoyu Gönderi Olarak Nasıl Paylaşırım?

Instagram'da denk geldiğiniz ve çok beğendiğiniz gönderiyi direkt olarak paylaşamazsınız. Çünkü Instagram'da bu tür video paylaşımlarına izin verilmez. Bunun için Instagram video indirme uygulaması indirmeniz veya bu hizmeti sağlayan web sitelere girmeniz gerekir. Instagram'da paylaşılan videoyu gönderi olarak paylaşmak için şunları yapmanız gerekir:

  • Paylaşmak istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayınız.
  • Instagram video indirici sitelerine ya da uygulamalarına giriniz.
  • Videonun bağlantısını gösterilen alana yapıştırınız.
  • İndirme işlemini başlatınız.

Video telefonunuza inince paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram Reels Videosu Neden Yüklenmiyor?

Reels videosu yüklemede sorun yaşıyorsanız, hesabınızı etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için mailinize gelen bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Instagram Video Paylaşma Sınırlı Mı?

Kurallara uyduğunuz takdirde Instagram video paylaşmada herhangi bir sınıra tabi tutulmazsınız.