Telefon Numarası ile Instagram Bulma

Instagram kullanıcılarının arkadaş bulma yöntemleri arasında, telefon numarası ile Instagram bulma yöntemi de yer alır. Bu sayede telefon numarasını elinde bulunduran kişi, telefon numarasının kayıtlı olduğu Instagram hesabına ulaşım sağlamaya çalışır.

Instagram kullanıcılarının kullanmış olduğu bu yöntem tanıdığı kişilere veya tanımadığı kişilere erişimi kolaylaştırsa da, doğru bir yöntem olmaya bilir. Ancak şartları oluştuğunda, telefon numarasına ait Instagram hesabının bulunmasında etkili bir yöntemdir.

Telefon Numarası İle Instagram Bulunur Mu?

Çoğu zaman kullanıcılar profil fotoğrafını ve kullanıcı isminde değişikliğe gider. Bu durumda, kişi kullanıcı ismi ile aratıldığında, aynı isimde çok sayıda kullanıcı profili filtrelenir. Arayan kişi, aradığı kişinin gerçek kişi olup olmadığını anlayamadığı durumlarda, her profil ile iletişime geçerek, gerçek aradığı kişiyi bulmak durumundadır. Telefon numarası kullanıcının Instagram hesabına kayıt edilmişse ve gizlilik ayarlarında telefon numarasının görünmesine izin vermişse, aranan kişi telefon numarası ile aranarak kolay şekilde bulur.

Telefon Numarası İle Instagram Nasıl Bulunamaz?

Telefon numarası ile Instagram bulma yöntemi her ne kadar pratik çözüm olsa da, bazı durumlarda bu yöntem işe yaramaz.

Instagram’da;

  • Kullanıcı uygulamaya e-posta adresini kayıt yaparak giriş yaptıysa,
  • Kullanıcı uygulamaya başka bir telefon numarasını kayıt etmişse,
  • Kullanıcı profilini gizleyip, takip edilmemesi yönünde gizlilik ayarları geliştirmişse,

Bu gibi durumlarda telefon numarası ile Instagram arama yöntemi işe yaramaz.

Telefon Numarası İle Instagram Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemin yapılabilmesi için, arama yapacak kişi Instagram hesabından giriş yapmalıdır.

Telefon numarası ile Instagram bulma;

  • Arama yapan kullanıcı kendi profiline giriş yapar.
  • Açılan pencerenin sağ üst köşesinde ayarlar sekmesine tıklar,
  • Kişiler sekmesine tıklar,
  • İnstagram kişilerinizi okumak istiyor seçeneğini işaretler,
  • Arama kutusuna kullanılacak telefon numarası yazılarak arama yapılır.

İşlemleri yerine getirilir. Arama neticesinde telefon numarası ile kullanıcı profili eşleşiyorsa, büyük olasılıkla aranan kişi bulunmuştur.

Instagram’da Kayıtlı Olan Telefon Numaraları Görünür Mü?

Instagram uygulaması e-posta adresi ile veya telefon ile giriş yapılmasına olanak tanır. Instagram’ın, Facebook ile bağlantılı olmaması durumunda, Instagram uygulaması penceresinde kullanıcı telefon numarasının görünmez. Telefon numarasının görünmemesi, telefon numarası ile aranarak, kullanıcının bulunamayacağı anlamına gelmez. Kullanıcı telefon numarasının sisteme kayıtlı olması, kullanıcıyı telefon numarası ile bulmak için yeterli olacaktır.

Telefon Numarası İle Mobil Cihazlarda Instagram Bulma

Mobil cihazlarda telefon numarası ile Insatgram hesabının bulunabilmesi için, işlem için kullanılan Adroid ve Apple cihazlarda kullanılan telefon numarasının, arama yapacak kişinin Instagram hesabına eklenmesi ve uygulamanın arama yapılacak cihazdan açılması gerekir. Aksine bir durumda işlem gerçekleştirilemez.