Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme)

Tweet atmak için kullanılan twitter kalıcı hesap kapatma (silme) imkanı tanıyan bir uygulamadır. Açtıkları hesaptan memnun olmayan, rahatsız edilen veya uygulamayı kullanmayı artık istemeyen kişiler hesaplarını kapatarak adlarına açılmış hesapların silinmesini sağlayabilirler..

Twitter Hesabı Nasıl Kalıcı Kapatılır?

Twitter hesabının kalıcı olarak kapatılması kolay bir şekilde gerçekleşir. Hesabın kalıcı olarak silinmesini sağlamak için şu adımlar uygulanmalıdır;

  • Tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden twitter hesabına giriş yapılır.
  • Sol bölümde yer alan … (daha fazla) sekmesi tıklanır.
  • Açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik seçilir.
  • Açılan sayfadan Hesabın/Hesabı Devre Dışı Bırak seçilir.
  • Hesabı Devre Dışı Bırak sayfasına ulaşıldığında hangi hesabın kapatılacağına dair bilgilerle karşılaşılır. Bu bilgiler okunur.
  • Sayfada yer alan bilgilerin okunmasının ardından Devre Dışı Bırak butonu tıklanır.

Butona tıklandığı anda kullanılmakta olan twitter hesabının kapatılması tamamlanmış olur. Kapatma işlemini gerçekleştiren kişiler verilen sürede hesaplarına yeniden giriş yapmazlarsa hesaplarını tamamen kaybederler.

Twitter Hesabı Telefondan Nasıl Kalıcı Kapatılır?

Twitter hesabının tarayıcı üzerinden kapatılması dışında telefon üzerinden kapatılması da mümkündür. Bunun için telefonda twitter mobil uygulamasının bulunması gerekir. Mobil uygulamada ilk olarak hesaba giriş yapılır. Hesap giriş işlemi tamamlandığında Gezinti menüsü veya Profil simgesi tıklanır. Profile ulaşıldığında Ayarlar ve Gizlilik seçilir. Açılan sayfadan Hesap öğesine tıklanır. Hesap öğesi içerisinde yer alan Hesabı Devre Dışı Bırak butonuna tıklanarak hesabın silinmesi sağlanır.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Linki 2022

Twitter hesabının silinmesini link yardımıyla yapmak mümkündür. Silme işleminin gerçekleşmesi için kullanılan link 2022 yılı itibariyle https://twitter.com/settings/deactivate şeklindedir. Link tarayıcıya yazıldığında kullanılmakta olan hesabın devre dışı bırakılma onayının verileceği sayfaya ulaşılır. Bu sayfaya ulaşıldığında devre dışı bırakma işlemi onaylanarak kapatma işlemi daha kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Ne Kadar Sürede Silinir?

İnsanların kullanmakta olduğu twitter hesaplarını kalıcı olarak kapatma süresi 30 gün olarak belirlenmiştir. Kapatma işlemini onaylayan kişilerin bu süre içerisinde hesaplarını yeniden aktif hale getirme şansları bulunur. Bu sürenin bitmesi durumunda hesap açılamayacağından yeniden twitter hesabı açılması gerekir.

Kalıcı Kapatılan Twitter Hesabı Yeniden Açılabilir Mi?

Twitter hesabının kalıcı olarak kapatılmasına karar verilerek kapatma işlemi yapılmış olabilir. Bu işlemden çeşitli nedenlerle vazgeçildiğinde kapatılan hesabın yeniden açılması mümkündür. Ancak hesabın açılabilmesi için hesabın kapatılma zamanından 30 gün geçmiş olmaması gerekir. Hesabın kapatıldığı zaman 30 günü geçmişse hesabın kurtarılması mümkün olmaz.