WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor

WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor

WhatsApp kullanıcılarının karşılaştığı sorular arasında, WhatsApp mesaj gitmiyor iletilmiyor, sorunu sık karşılaşılan problemlerdendir. Bu sorunun kaynağı çeşitli nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Sorunun kaynağı, aynı zamanda sorunun çözümüne de katkı sağlar.

WhatsApp mesaj gitmemesi, iletilememe sorunu;

  • Uygulamadan kaynaklı,
  • Kullanıcı hatalarından kaynaklı,
  • Cihazlardan kaynaklı,
  • Altyapıdan kaynaklı,

Gibi sorunlardan kaynaklanır. Kullanıcı öncelikle uygulamayı kapatıp tekrar açmalıdır. Sorun devam ediyorsa, diğer seçeneklerle soruna çözüm aramalıdır.

WhatsApp Uygulamasından Kaynaklı Mesaj Gitmiyor İletilmiyor Sorunu

WhatsApp uygulaması kesintisiz hizmet vermek için, teknolojik alt yapısı ve teknik ekibi ile sürekli çalışmalar yapar. Çok nadirde olsa uygulama alt yapısında iyileştirme yapmak için, uygulamayı erişime kapatır. Bu gibi durumlarda kullanıcının yapabileceği bir yöntem bulunmaz.

Bu gibi durumlarda, yetkili ağızlardan konuya ilişkin açıklamalar yapılır. Uygulama kendini geliştirmek ve daha iyi hizmet vermek için yeni güncellemeler geliştirir. Kullanıcı uygulamanın güncel versiyonunu kullanmadığı durumlarda mesaj sorunları ile karşılaşır. Uygulamanın güncel yazılımının yüklenmesi sorunun çözümüne katkı sağlar.

Kullanıcı Hatalarından Kaynaklı WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor Sorunu

WhatsApp kullanıcısı telefon hattını değişikliğinde, yeni hattını uygulamaya tanımlamadığı durumlarda, uygulamada mesaj gönderimi gerçekleştiremez. Sorunun çözümü için, yeni telefon hattının WhatsApp uygulamasına tanıtılması gerekir.

WhatsApp uygulaması tek bir telefon numarası ile kullanılabilir. WhatsApp uygulaması gönderilen mesajları, uygulamanın kurulu olduğu cep telefonunun hafızasına kaydeder. Kullanılan telefonda yeterli boş alan kalmadığında, bunu hata olarak kabul eden uygulama mesajları iletemez.

Cihazdan Kaynaklı WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor Sorunu

WhatsApp uygulamasının kullanıldığı cihazların tarih ve saatinin güncel olmaması, mesaj iletilerinde sorun ortaya çıkmasına neden olur. Uzun süre kapalı kalan ve bataryası çıkartılan cihazlar, cihazın piyasaya sürüldüğü tarihe dönüş yapar. Cihazın tarih ve saat ayarları güncel tarihe göre ayarlandığında sorun ortadan kalkar. WhatsApp 24 saat dilimine göre kullanılabilir.

Altyapıdan Kaynaklı WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor Sorunu

WhatsApp mesaj gitmeme ve iletilmeme sorunları internet erişiminden kaynaklanıyor olabilir. Kullanıcı uygulamayı kullandığı cihazın internet erişimini kontrol etmeli, internet erişimi yoksa kullanıcı uygulama üzerinden mesaj gönderemez. Bu gibi durumlarda internet erişimin sağlanması soruna çözüm oluşturur.

WhatsApp Mesaj Gitmiyor İletilmiyor Uygulama Nasıl Güncellenir?

Whatsapp eski sürümünün kullanılması, mesajın gönderilememesi, iletilmemesine neden olur. Bu gibi durumlarda uygulama güncellenmelidir. Uygulamanın güncellenmesi için, cihazın güncelleştirme ayarları kullanılabileceği gibi, uygulamanın kaldırılıp, güncel sürümünün yüklenmesi sorunu çözer.

WhatsApp cihazın araçlar sekmesinde, uygulamalar sekmesi altında yer alır. Buradan uygulama kaldır seçeneği ile uygulama silinir. Uygulama Play Store gibi uygulamalardan temin edilerek tekrardan yüklenir.